Revize LPG

V případě zástavby zařízení CNG nebo LPG do vozidla, je nutná pravidelná jednoroční revize z důvodu bezpečnosti provozu. Je to pochopitlné, vždyť vmontovaný plynový systém je namáhán víc než stacionární zařízení např. v obytných domech. Pravidelná revize obsahuje kontrolu těsnosti plynových rozvodů, spojů ale i kabeláže a vyhřívacího systému pro reduktor. (zamezení úniku chladící kapaliny) Může, ale nemusí obsahovat i kontrolu seřízení. Zdůrazňuji, že u naší firmy je v ceně revize zahrnuta i průběžná plynová diagnostika a případné doseřízení celého zařízení. Toto provádíme jak v stacionárním režimu (na dílně) tak v případě nutnosti i v dynamickém režimu, tzn. na silnici za provozu. Ceny revizí stanovují firmy sami. U naší firmy je cena revize pro klasické karburátorové vozy od 300,-Kč, a pro vozy se vstřikováním od 350,-Kč včetně DPH a zápisu do malého TP plynového zařízení.

Kromě pravidelné jednoroční prohlídky zařízení LPG (jedná se o tzv. "očuchání" a to přístrojem na měření koncentrace plynu - všech spojů a funkčních celků kterými plyn nějakým způsobem prochází)ne! Při STK se měří emisní hodnoty plynu i benzínu. Výměna filtru plynné fáze se provádí po ujetí cca 20-25tis. km.

Revize plynového zařízení v automobilu je požadována z důvodu bezpečnosti (zjištění případného úniku plynu) před vjezdem do uzavřených prostor emisní stanice a STK.Emise se měří zvlášť pro plyn a zvlášť pro benzín. Cena revize i měření emisí je individuální podle prováděcí firmy.Není nijak předepsána.Upozorňujeme na životnost nádrže 10 let od data výroby.