Nádrže

Životnost nádrže je 10 let od DATUMU VÝROBY!!! Nádrže nelze vyrábět dle montáží, ale vždy podle požadavku odběratelů a ve větších sériích z důvodu složité technologie. Může se stát, že tedy nádrž vyrobená v závěru roku 2001 se montuje až v roce 2002, ale životnost nelze od data výroby prodloužit.

V současné době u řady vozidel dochází k nutnosti jejich výměny. Výměnu je možné provést prostou výměnou válcové nádrže za válcovou, nebo nádrže v prostoru pro rezervu (toroidní) za nádrž stejného provedení. Je však možné provést výměnu náhradou válcové nádrže nádrží do prostoru pro rezervní kolo nebo opačně.Výměnu provádíme i u vozidel z dovozu.

U vozidel s předpokladem vyřazení z provozu kratším než 10 let (Favorit, Škoda 105, 120, VAZ a dalších starších vozidel), je možné provést náhradu starší nádrže s kratším ukončením životnosti

Desetiletá lhůta životnosti nádrže je dána předpisem na její výměnu Ministerstvem dopravy, na doporučení výrobců nádrží.Nelze prodloužení vyřešit ani zkouškou či jiným způsobem.Výměny nádrží včetně multiventilu provádí firmy provádějící montáže alt. pohonu LPG.

Na nádrže LPG nelze provádět tlakové zkoušky s prodloužením jejich životnosti. Dle rozhodnutí Min.dopravy ČR je nutné prošlé nádrže nahradit novými včetně multiventilu zabudovaném na nádrži. Nová nádrž (toroidní) včetně multiventilu, práce a revize vyjde od 7000 Kč.

Výměna nádrže LPG válcové od 6500 Kč. Pokud chcete jezdit pouze na benzín, je nutné mít demontáž provedenou u pověřené firmy, která Vám demontáž potvrdí do technického průkazu.Potom Vám MÚ zruší provoz na LPG v osvědčení o TP